26. 6. 2022 DĚTI JSOU TAKY LIDI: Výchova, vzdělávání a vývojové trauma

Beseda o výchově v respektu a úctě, o svobodném vzdělávání a o tom, jak naše vlastní dětství ovlivňuje naše rodičovství.

O ČEM SE BUDE MLUVIT
Zdeňka se s vámi podělí o zážitky i zkušenosti mámy jednoho dvacetiletého mladého muže, čtrnáctileté unschoolerky a tříleté svobodné bytosti. Budete si moci povídat i o jejích osmi letech ve Svobodě učení, o několika rocích práce s dětmi v kroužcích a ve školce, o sedmileté domškolácké střídavce, jednom pokusu o komunitní školu, o natáčení dokumentu o svobodném vzdělávání nebo třeba o tisících příběhů traumat z dětství, které s ní sdílejí její sledující na Instagramu a Facebooku.
V průběhu vyprávění budete moci klást dotazy a beseda se postupně zaměří na konkrétní témata, která přinesete vy sami, abyste mohli odejít přesně s tím, pro co jste si přišli.

ZDEŇKA ŠÍP STAŇKOVÁ
Miluje svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu. Je mámou 3 dětí a autorkou blogu a YouTube kanálu DĚTI JSOU TAKY LIDI. Ráda jezdí po světě a povídá si o svobodném vzdělávání, respektujícím rodičovství, důvěře v děti i v sebe a hledání cest, jak se k těmto ideálům přibližovat.
Podílí se na dokumentu Svobodné děti o rodinách na cestě za sebeřízeným vzděláváním a také pracuje na knize o dlouhodobých dopadech nerespektující výchovy. Kniha by měla vyjít v září tohoto roku.
Mimo to propaguje informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání – FB skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy, a od roku 2012 se podílela na rozvoji iniciativy Svoboda Učení

KDY A KDE
26. června 2022, 14:00 – 17:00
Hradec Králové – Velký sál Jóga HK, Tylovo nábřeží 315

VSTUPNÉ

300Kč/ 1osoba, 500Kč/ 2osoby při rezervaci a platbě předem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdJ9tFyaiChlB…/viewform

350 Kč hotově na místě (pokud nebude naplněna kapacita)

DALŠÍ INFORMACE
Pro děti bude připraven malý herní koutek.

ORGANIZÁTOR
Jóga HK, Petra Veselá

KONTAKT
Dotazy a připomínky k besedě pište na e-mail info@jogahk.cz