JOLANA NOVOTNÁ – PILATES

REZERVACE  ZDE

KONTAKT:

jolana@pilatesnovotna.cz, 604 782 666

 

WEB Jolany Pohybotéka (pohyboteka.cz)

 

JAK SE VIDÍ JOLANA?

  • Společenská stydlivá extrovertka, 
  • požitkářka a prožitkářka
  • šiřitelka úsměvů a dobré nálady, 
  • dobrodružná cestovatelka, 
  • nakažlivá vášnivka
  • pokušitelka hranic
  • někdy extrémní, někdy ležérní, někdy výstřední, prostě žena

 

Ve škole byl můj nejoblíbenější předmět tělocvik a přestávky. Dodnes mě tělo-cvik baví. Paradoxně jsem od něj měla být osvobozená, protože jsem se narodila s nevyvinutými kyčelními jamkami. V pubertě se přidala skolióza a zvětšená bederní lordóza. Problémy s menstruací a hrozba od lékařů, že nebudu moct mít děti, 2x diastáza – poprvé z fyzického přetížení a podruhé z psychického vypětí.

 

Závodní tanec mému zdraví také nepřidal a ve 33 jsem ochrnula. Jsem extrémistka, takže hranice je mé téma, a tělo skvělým učitelem. Když toho má dost, tak mě sekne. Naštěstí už si spolu často povídáme, tak záseků není třeba.

 

Jsem pohybovou specialistkou, mám vystudované 3 školy Pilates, základní úroveň švýcarského fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik, nespočet specializací na pánevní dno a celého pohybového aparátu od hlavy počínaje po chodidlo konče. Jsem lektorkou ve Škole pánevního dna 3×3. Prošla jsem tantrickým učením, bioenergetickými cviky, metodou Clemense Kubyho Mental Healing, Wim Hof metodou a dalšími dechovými praxemi jako je oxygen advantage atd…

 

Přes všechna vzdělání je pro mě největší školou můj život. V tréninku jsem každý den. Někdy zvládám, někdy ne. Cesta je pestrá a prověření chodí neustále. Ale je to skvělý, mám už hodně natrénováno a mám odvahu a důvěru udělat změnu. Protože změna je život a stereotyp nudí. V mých lekcích se rozhodně nudit nebudete.

 

CO JOLANU BAVÍ?

Pohyb ve všech jeho podobách, chůze, běžky, snowboard, sjezdovky, tanec. Cestování, zahradničení, milování, saunování, čtení, lelkování – říkám tomu meditace. Baví mě točit na hrnčířském kruhu mísy a hrnky a taky háčkování, vyšívání, pletení – taky meditace. Baví mě žít život a nejsem líná si ho dělat hezkej. Když něco dělám, tak pořádně ☺.