Laskavost je sprosté slovo!

Rozchody přináší do našeho života mnoho změn, ať už chtěných či nikoliv. Motivace odejít ze starého a hledat nové může být někdy naprosto očividná, jindy zase nenápadná a skrytá. I páry, které působí sladěně a šťastně tak mnohdy překvapí své okolí, tak jako nás překvapila Péťa. Jakmile se ale z rozchodu trochu oklepala, dala si do svého osobního růstu rozmilou motivaci:

  • Z mužského energického nastavení, které se projevuje pevnou vůlí, vytrvalostí, rozhodností a elánem, se dostat do ženského plynutí, hravosti, krásy a jiskřivosti.

Mimo to ovšem ženská část našeho já obnáší také přijímání, něhu, laskavost a pochopení pro slabosti jiných, což může být pro některé poměrně velká výzva. A víte, jak to bývá s předsevzetími stanovenými v čerstvě porozchodově nabité svobodě.

Jakmile se Péťa začala viditelně vracet do starých zajetých kolejí, což obnášelo dennodenní obstojné přijímání jízlivých poznámek na mou osobu, dala jsem do placu plynoucí, hravou, krásnou a jiskřivou výzvu:

  • Budeme držet Týden laskavosti!

 Můžete hádat, kdo si mnul ruce, protože věděl, že to hravě zvládne, a kdo se v tu chvíli orosil kapkami potu. Od Péti mi po pár dnech přišel všeříkající email:

  • „Ženo, ten tvůj výmysl v podobě Týdne laskavosti mi dává pěkně zabrat. Dneska jsem hodinu poslouchala klienta, kterého bych za běžného chodu po deseti minutách poslala … víš kam. Asi se ti na to … víš co. Večer doma.“

Za sebe mohu říct, že se mi vedlo jako za starých sluníčkářských časů. Ale najednou to jaksi … nebylo ono. Už jsem to nebyla já. Najednou jsem zase byla ta poslušná holčička, co se na každého směje a každému vyhoví. Světe, div se, sama sobě jsem lezla na nervy! Zaplať Pán Bůh za možnost hutnějšího humoru, chyb a přímosti. S laskavostí se to kupodivu nevylučuje. A jestli to někomu vadí, ať se zkusí podívat do sebe na to, proč.