TĚHOTENSKÁ JÓGA

K čemu jógová praxe v těhotenství slouží ?

Jóga pro těhotné aneb gravid jóga nesporně přináší benefity v oblasti duševní i tělesné. V rovině psychické navozuje příjemné zklidnění, zbavení se stresu, napojení na pocity vlastní i miminka, podporuje umění prožití přítomného okamžiku. Po stránce fyzické nám pomáhá udržovat kondici, flexibilitu, zvýšit životní energii, pracuje se svaly pánevního dna a celkově připravuje na hladký průběh porodu. Pomáhá i s problémy jako je bolest zad, zácpa, pálení žáhy apod. Nejedná se o výkonnostní formu cvičení, vše probíhá v rámci vlastních limitů, bez bolesti a v tempu, které si samy zvolíte. Vždy je důležité věnovat pozornost svému vnitřnímu pocitu a provádět vše v rámci Vaší komfortní zóny. Nedílnou součástí lekce je práce s dechem, uvědomění si sama sebe a miminka, relaxace a měkké techniky.

 

Pro koho je vhodná ?

Je vhodná pro ženy od druhého trimestru těhotenství bez ohledu na míru předchozích zkušeností. V případě jakýchkoli komplikací je však nutné poradit se s lékařem a informovat lektorku.

 

Co potřebuji s sebou ?

Potřebujete jen pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Zapůjčení podložky a dalších cvičebních pomůcek je v ceně kurzu, není tedy nutné nosit žádné vlastní vybavení.

 

Kdy a kde se bude kurz odehrávat ?

Kurz bude probíhat každou středu v čase 17:30-18:30. První lekce proběhne 15. září v Gayerových kasárnách, Hradec Králové.

 

Jak se na kurz přihlásit ?

Zasláním emailu na adresu jiro.martina@gmail.com s Vašimi kontaktními údaji a přibližném týdnu těhotenství, v kterém se nacházíte.

 

Jaká je cena kurzu ?

Kurz probíhá ve formě deseti navazujících lekcí. Cena celého kurzu je 1400kč. V případě omluvy je možné si jednou lekci nahradit (náhradní lekce bude v následujícím týdnu po ukončení kurzu) či je možné za sebe poslat náhradu (i netěhotnou J).

 

U některých zdravotních pojišťoven je dokonce možné získat příspěvek.

 

V případě zájmu nabízím i individuální lekce, např. pro menší skupinku lidí či pokud máte konkrétní požadavek na složení lekce.

 

Jakékoli dotazy ráda zodpovím na uvedeném emailu jiro.martina@gmail.com

 

Budu se s Vámi těšit na viděnou.

S pozdravem

Martina J.