SMYSLUPLNÝ POHYB

 JOLANA

 

Hippokrates řekl svým žákům, budoucím lékařům: 

Správným pohybem je možné nahradit jakýkoli lék, ale žádný pohyb nenahradí pohyb. Ten pohyb musí být pestrý a různorodý. Vaším úkolem je vymyslet pacientovi to nejefektivnější cvičení, ale vy ho musíte dělat také, abyste šli svým pacientům příkladem.“

Smysluplný pohyb je pestrost a kombinace ze všech mých absolvovaných škol a vzdělání. Tvořím vám na míru přesně takové cvičení jaké je pro vaše tělo třeba. Přesně podle Hippokratových doporučení.

 

Jak tvořím lekce?

Jsem nápaditá. Jakmile se ponořím do atmosféry lidí, kteří se sejdou, napadají mě cviky, pohyby, doteky, věci, které jsou přesně potřeba, pro dané téma, pro danou skupinu, pro daného člověka, pro dané místo, pro daný čas. To je můj dar podpořený mnoha specializacemi a 35 lety praxe ve vedení pohybových lekcí. Často mi klienti říkají, že jsou při lekci jak v jiné dimenzi a když odcházejí, mají úsměv nejen na tváři, ale hlavně v srdci a s tím krásnem odchází a šíří tuto atmosféru dál. Sdílením se pohoda násobí.

 

Z čeho čerpám?

Začala jsem s „čistým a poctivým“ Pilates (mám vystudované 3 školy), pak jsem do lekcí začala vkládat praxi z fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik, z kurzů všímavosti (mindfullness), Feldenkraisovu metodu, vývojovou kineziologi, bioenergetické cvičení. Škola pánevního dna Renaty Sahani se také začala promítat do mých lekcí. Z paní „důležité“ a důsledně dodržující pravidla jsem se přerodila do pohodářky, vše zjednodušila a přinesla hravost, což je další barva smysluplného pohybu.

 

Jaké neduhy řeší?

Pokud chcete povzbudit pánevní dno, dobře tonizovat břicho, aby bylo v souladu se scelováním diastázy. Povznést páteř, aby plotýnky měly dostatek prostoru, aby se vám uvolnil hrudník, krk či bedra, nebo aby vaše kyčle, kolena, ramena byla v pohodě. Chcete pozvednout náladu, prosvětlit své chmury, načerpat energii, rozpustit stres, být v kolektivu stejně naladěných lidí, tak vítejte v mých pravidelných lekcích Smysluplného pohybu.

 

Pro koho se lekce hodí?

Pro muže i ženy, pro mladé i zralé, pro štíhlé i plné, pro zdravé i ty méně, pro veselé i smutné a především pro vás, kteří berete péči o své zdraví do svých rukou. Lépe cvičit než operovat je i vaším heslem. Pro začátečníky i pokročilé.

 

Co budete potřebovat?

Pohodlné oblečení, ostatní najdete na místě.

Chcete to vše online?

Máte to mít www.pohyboteka.cz